Kurumsal EPosta Hizmeti

@sirketadiniz.com uzantılı kurumsal e-posta sahibi olun

Kurumsal EPosta Hizmeti

Kurumsal EPosta ile kurumsal email trafiğinizi Outlook, MacOS Mail, IOS ve Android gibi alıştığınız ortamlarda kullanmaya devam ederken, gelişmiş yönetim paneli sayesinde farklı hesaplara farklı yetkilendirmeler tanımlayabilir, kurumsal email trafiğinizi raporlayabilir, yeni giden ve gelen e-posta kuralları oluşturabilir, hesap şifrelerini SMS ile dağıtabilir, yedeklerinizi, arşiv alanlarınızı yönetebilir ve otomatik yanıtlama, harici e-posta hesabına yönlendirme, adres defteri ve takvim oluşturma gibi pek çok özelliği, kullanıcı dostu ve tamamen Türkçe arayüz üzerinden kolayca yönetebilirsiniz.

EPosta Disk Özellik Özellik Yedeklilik

Standart Paket

Alan Adına Özel E-Posta E-posta Alanı 5 GB Kişisel Takvim ve Adres Defteri Ortak Takvim ve Adres Defteri Silinmiş E-posta Kurtarıcı 1 Gün
193.00/AY
Satın al

Profesyonel Paket

Alan Adına Özel E-Posta E-posta Alanı 10 GB Kişisel Takvim ve Adres Defteri Ortak Takvim ve Adres Defteri Silinmiş E-posta Kurtarıcı 7 Gün
289.00/AY
Satın al

Mega Paket

Alan Adına Özel E-Posta E-posta Alanı 50 GB Kişisel Takvim ve Adres Defteri Ortak Takvim ve Adres Defteri Silinmiş E-posta Kurtarıcı 30 Gün
354.00/AY
Satın al

SINIRSIZ Paket

SINIRSIZ E-posta Hesabı 150 GB Havuz Kapasite Kurumunuza Özel IP Adresi 1 Adet Alan Adı Tanımlama Alan Adına Özel Yönetici Atama
5637.00/AY
Satın al

Kurumsal EPosta Nedir ?

Web siteniz olsun ya da olmasın, alan adınızı Uzman Posta hesabınıza kolayca tanımlayarak, tüm yazışmalarınızda şirketinize ait @sirketadiniz.com uzantılı kurumsal e-posta hesaplarınızı kullanın. İş ortaklarınız ve müşterileriniz ile kurumsal kimliğiniz üzerinden yazışmaya başlayın.
Üstelik henüz bir alan adınız yoksa, kurumsal e-posta hesabınızı oluştururken kayda müsait binlerce alternatif arasından dilediğiniz alan adını avantajlı fiyatlar ile kaydedebilir ve hiç bir ek ayar yapmanıza gerek kalmadan kurumsal e-posta hesabınız ile bilirlikte kullanmaya başlayabilirsiniz.


%100 Yerli E-Posta Servisi
Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile çerçevelenen yeni mevzuata tam uyumludur. Kurumsal Eposta Servisimiz üzerinde barınan tüm e-postalar ülke sınırları içerisinde ve yüksek güvenlik katmalanlarına sahip depolama alanlarında saklanır.
SSl Certificates

Sık Sorulan Sorular

Kurumsal e-posta servisimizi bir elektronik posta hosting veya barındırma hizmeti olarak nitelemektense, bir elektronik posta süiti olarak tanımlamak doğru olacaktır. Süitimiz elektronik postalarınızın en hızlı şekilde alınıp verilmesinden öte bir çok yönlendirme ve yönetim elementini birbirine entegre olarak içermektedir. Kurumsal e-posta mail hizmeti en kaliteli kurumsal anti-spam donanım ve yazılımları kullanılarak üretilen ticari bir anti-spam motoru olan Hijyenik Posta servisini içermektedir. Size ulaşacak her mesajın öncelikle Hijyenik Posta spam firewall sistemi üzerinden geçmesi zorunludur. İstenmediğinden emin olunan mesajlar anında reddedilir ve şüpheli olanlar Karantina adı verilen bölgede bekletilir ve bu bölgenin içeriği size sürekli raporlanır. Ayrıca web ara yüzü üzerinden anlık olarak buraya düşen mesajları görebilirsiniz. Karantina Bölgesi aynı zamanda kara ve beyaz liste olarak adlandırılan black - white list yönetimi yapılabilen bir web ara yüzüne sahiptir ve istediğiniz e-posta adresi veya bütün bir alan adı uzantılı adreslerden gelen mesajları virüs hariç hiç bir kontrole tabi tutmadan alabilir veya ne olursa olsun reddedebilirsiniz. Bu sayede iletişiminiz her zaman sizin kontrolünüzde kalır. Panelimiz kullanıcı ve kurum bazlı olarak çalışabilmektedir. Gelen mesajları sürekli olarak sunucularımızda bırakabilir ve dizin yönetimini sunucumuz tarafında yapabilirsiniz. Bu mesajlar Gelen Kutunuzdan başka sizin istediğiniz bir dizine otomatik olarak koyulabilir ve gerekli işaretleme yapılabilir. Hem mobil cihazınız, hem masa üstü bilgisayarınız hem de web ara yüzünde aynı dizin yapısını görürsünüz. Bu sayede hangi ortam vasıtasi ile değişiklik yaparsanız yapın, mesaj silin gönderin okuyun veya bir dizine aktarın, tüm ortamlarınıza otomatik olarak etki edecektir.
Kurumsal e-posta sadece gelen mesajlar için değil giden mesajlar içinde koruma sağlar. Bilgisayar yazılımınıza giren bir elektronik posta virüsü veya truva atı sebebi ile tüm adres defterinize istem dışı virüslü mesajlar göndermeniz mümkündür. Kurumsal e-postanın giden posta sunucularında hem virüs taraması vardır hem de gönderim adedi kontrolü bulunur. Arka arkaya ve hızlı gönderime sebep olan bu tehditleri sistemimiz mesajlar virüs içermese dahi adet bazlı olarak tespit edip makul bir değerin üzerinde gönderimi otomatik olarak durdurur. Sizi ve sistem yöneticisini uyarır ve durumu düzeltmenize vakit tanır. Mail hizmetimiz gelen ve giden elektronik posta mesajlarınız için yedekleme opsiyonları içermektedir. Bu opsiyonlar kullanıcı veya kurum bazlı olarak aktif edilir. Yanlışlıkla veya kasten silinen önemli mesajların belirli süreler kopyasına ulaşılabilmekte ve yedekleme alanından bu mesajlar geri alınabilmektedir. Günlük kullanımda daha bir çok ekstra faydası olan Kurumsal e-posta mail hizmeti beklentilerinize azami seviyede cevap vermek üzere tasarlanmıştır. Burada göremediğiniz bir detay veya cevabını bulamadığınız bir sorunuz var ise lütfen bize iletin ve cevabınızı en kısa zamanda size ulaştıralım. Bir çok detayın sizin adınıza düşünülmüş olduğu bu sisteme sizde rahatça elektronik posta işinizi teslim edebilirsiniz.

Kurumsal e-posta alt yapısına gelen mesajların kullanıcısı tarafından gerçekten istenenlerini ayırmak için birden fazla yöntem kullanılır. Buna anlık güncellenen birden fazla kara liste değerlendirmesi, virüs taraması, istenmeyen mail yani spam taraması ve kullanıcı tarafından tanımlanmış kara veya beyaz liste taramaları dahildir. Bütün bu önlemler sonucu çok düşük adette karar verilemeyen veya şüpheli olan mesajlar bulunabilir. Bu mesajların kullanıcı tarafından görülmesi ve kararın onun tarafından verilebilmesi kullanıcıya çok büyük bir rahatlık sağlar. Gelen bu tür mesajları sistemimiz bekleme noktasına benzetebileceğimiz bir Karantina Bölgesinde tutarız. Bu bölgede bekleyen mesajların neler olduğunu kullanıcı istediği zaman web üzerinden girip görebilmektedir. Sistem, bu mesajların listesini kullanıcının uygun gördüğü zaman aralıklarında, Karantina Bülteni adı verilen bir rapor olarak mesaj yoluyla raporlar. Aynı zamanda sistem yönetisi kurumun karantina bölgesini geçmişe doğru inceleyebilmektedir.
Kullanıcılar bu bölgedeki mesajları çıkarıp kendilerine gönderilmesini hemen sağlayabilir. Bu bölgede şüpheli olduğu için tutulan mesaj kullanıcı tarafından çıkartılır ise o an bu mesajı gönderen e-posta adresi veya ilgili alan adı kullanıcının beyaz listesine eklenebilmektedir. Kullanıcı kendisine sürekli gelen ve bu bölgeye düşen istemediği diğer mesajların göndericilerini kara listesine yine bu bölgede ekleyebilir.
Karantina Bölgesi UzmanPosta sisteminin yanlış işlememesi ve kullanıcıya azami faydayı doğru olarak sağlaması için geliştirilmiştir. Sistem bunun kullanıcı tarafından direk yönetilebilmesini sağlar, ayrıca kurumun sistem yöneticisinin genel kurum politikası gereği filtreler tanımlamasına imkan tanır. Kullanıcıya tanınan bu imkan sistem yöneticisinin iş yükünü üzerinden almaktadır. UzmanPosta mail hizmeti yanlış tespit yüzünden size gerçekten gelmesi gereken mesajların engellenmesi riskini bu yöntem ile sıfıra indirir.

Kurumsal e-posta mail hizmeti alan adına ulaştırılan e-posta mesajları dört ayrı mesaj takas sunucusu ile karşılanır. Dört sunucu iki ayrı coğrafyasal noktaya konumlandırılmıştır. Bu noktalarda karşılama yapan sunucularımız spam firewall özelliğine sahiptir ve asıl mesaj kutunuzun bulunduğu sunucu bu sistemleri bunları kalkan olarak kullanır. Bu karşılama sunucuları MX kayıdı adı verilen kayıtlara yazılmakta ve dünya genelinde diğer sunucular size mesaj göndermek istediklerinde bu sunuculara ulaşmaktadırlar. Bu sunucuların herhangi bir seti erişilemez durumda ise göndericiler diğer sete DNS sistemi sayesinde otomatik olarak yönlenirler ve gelen mesajlarınız her zaman karşılama noktamıza ulaşır.
Spam firewall sunucularımıza gelen mesajlar en başta kullanıcı ve kurum bazlı kara ve beyaz listelere göre değerlendirir. Sonrasında anti virüs ve anti spam motorları devreye girer ve mesajın reddedilip edilmeyeceğine karar verilir. Değerlendirme sonucu şüpheli kabul edilen bir mesaj var ise Karantina bölgesinde bekletilir ve kullanıcının kararı doğrultusunda hareket edilir.
Bu noktadan sonra size gelen mesajlar hesabınızın bulunduğu sunucuya push mail yani anında gönderim tekniği ile gönderilir. Eğer mesaj alan sunucu bir sebeple çalışmaz veya ulaşılamaz durumda ise mesajlar, alan adınıza ait havuzlama noktasında bekletilecektir. Böylece gelen mesajlar için veri kayıbı söz konusu olmaktan çıkar.
Giden mesajlar içinde sunucu seti birden fazladır ve ana hesap kutunuzun olduğu sunucudan bağımsız çalışabilmektedir. Dışarı gönderdiğiniz mesajlar birden fazla sunucudan yönlendirildiği için çalışmayan sunucuya ulaşılamaması durumunda DNS sistemi sizi ikinci denemenizde diğer sunucuya yönlendirecektir. Süreklilik arz eden bu tasarım sayesinde giden mesajlarınız her zaman alıcısına en hızlı şekilde ulaşır. Gönderim sırasında hesabınızın bulunduğu sunucu çalışmasa dahi bu sayede mesaj gönderebilirsiniz.

Kurumsal Eposta email hizmetleri Zimbra ürünü üzerinde çalışmaktadır. Sınırsız e-posta ürünümüz sadece tek bir müşterimize ayırılmış sunucu üzerinde ve dedike olarak kurulmuş Zimbra ürünü ile çalıştırılmaktadır. Alt yapı tümüyle POSIX uyumlu bir işletim sistemi olan Linux operating system üzerine kuruludur.
Açık kaynak kodlu Zimbra email sistemininin web tabanlı olan yönetim ara birimi tümüyle İngilizcedir. Sistemin yönetimini yapacak olan admin hesapları Zimbra içinde kurulu olan tüm alan adlarının hepsini görür ve farklı alan adları için farklı yöneticilerin olması mümkün değildir. UzmanPosta sistemi Zimbra platformunun Türkçe olarak yönetilebilmesini ve birden fazla alan adına farklı yönetici kullanıcılar atanabilmesini sağlar. Bu şekilde farklı alan adları farklı yönetici kullanıcıları tarafından görülmeden, herkesin yetkisi çerçevesinde yönetilmesine izin verir.

Kurumlar günümüz de iletişim aracı olarak en fazla e-mail alış verişini kullanmaktadır. Kurumsal politika gereği aldıkları ve gönderdikler mesajları yedeklemek istemeleri ve bunlara ihtiyaç duyulduğunda geri dönüp bakabilmeleri çok büyük önem arz etmektedir. Kurumsal Eposta servislerinin Sınırsız E-posta olarak çalışan modeli sadece bir kuruma özel olarak hizmet vermek üzere tasarlanmıştır. Bu sebeple kurumsal ihtiyaçlara göre sistem konfigürasyonu yapmak mümkündür.
Sınırsız e-posta hizmeti sisteme gelen tüm mesajların ve sistemden çıkan tüm mesajların bir backup hesabı üzerinde toplanmasına izin vermektedir. Bu hesap kurumun uygun gördüğü sürelerde içindeki mesajlar alınarak boşaltılabilir yahut mesajlar uygun görülen süre için sunucuda bırakılabilir. Kurumsal Eposta web mail hizmetinin gelişmiş arama fonksiyonu sayesinde her türlü kriter kullanılarak bu eski mesajlar rahatça irdelenebilir ve içinden uygun mesaja ulaşılabilir.
Tümüyle kuruma özel bir mail sunucunun getirdiği en önemli avantajlardan birisi de sunucu konfigürasyonunun firmanın ihtiyacına uygun şekilde şekillendirilebilmesidir.

Türkiye lokasyon kiralık sunucularımıza göz atmak istermisiniz ?

Yüksek hız kapasiteli kiralık sunucularımız için;


Tıklayınız